czwartek, 24 maja 2012

Wygrzebane za piątaka

Ostatnio znów miałam okazję być na poznańskim targu w Starej Rzeźni. Tym razem nie tylko w sobotę - kiedy rozkładają tam stragany sprzedawcy antyków - ale i w niedzielę. A w niedzielę rządzi na Garbarach starzyzna, klasyczna tandeta typu rozpadające się buty, zwoje kabli, potworne bibeloty i rozmaite relikty PRL. Cudowne! 
A tak, zabawki też są. Przy jednym pudle dosłownie siadłam na bruku i przegrzebałam je w pół godziny do samego dna. Sprzedawca patrzył na mnie z pobłażaniem, potem przyjrzał się efektom mojej górniczej pracy, "skarby" mruknął i wycenił całość na pięć złotych.
A to moje wykopki:Większość plastikowa, z wyjątkiem drewnianej filiżanki i dzbanka do kompletu, metalowej figurki i wiaderka (wzięłam je głównie po to, żeby nie pogubić całego drobiazgu). Ogólnie rzeczy dla miniaturzystki fenomenalne (wykorzystam je na pewno w co najmniej trzech projektach), ale raczej bez większej wartości. Wyjątek stanowi niemowlaczek: Przypuszczam, że nie Lundby, prędzej jakaś niemiecka firma (Ari?), ale swoje lata ma, myślę, że spokojnie ze czterdzieści.
Tu widać cudowne dziergane śpioszki i przybliżoną  wielkość (będącą również przybliżoną ceną).

A to urobek z soboty, mniej spektakularnie (przynajmniej w kwestii ilości), ale niewiele drożej:Książeczka jest metalowa, a w środku ma widoczki Berlina czasów NRD:

Chyba staję się maniaczką targów staroci...

9 komentarzy:

 1. Ale łupy!Jestem pod wrażeniem i zazdroszczę nieco bo u nas nie ma takich targów :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Myślę, że żeby ten pan wiedział co ma za skarby to by sprzedał je znacznie drożej. ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne te drobiazgi, a ten maluszek w śpioszkach niesamowity!
  Nie wiedziałam, że w Poznaniu jest takie ciekawe miejsce. Byłam w nim tylko dwa razy ale uwielbiam to miasto, a Maltankę wspominamy z moim synem do dzisiaj (jeździlismy nią caluteńki dzień, było cudownie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabulosas compras, el bebé es hermoso
  Un abrazo

  OdpowiedzUsuń
 5. Enhorabuena por esas fantasticas compras.
  besitos ascension

  OdpowiedzUsuń
 6. Oooooch uwielbiam takie wykopki:)))) Gratulacje, szczególnie ksiażeczka mi się podoba:)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze jak przyjeżdżam do kogoś z rodziny to pierwsze co robię - pytam się czy ma jakieś stare rzeczy i zaczynam w nich grzebać ;D
  Pozdrawiam bluishlens.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielkie dzięki, muchas gracias!

  OdpowiedzUsuń