wtorek, 13 września 2011

Miniatury na Podlasiu

Wracam po wakacjach, tym razem nie ze zdjęciami domku, ale z małą fotorelacją z kolejnego (po Inwałdzie, gdzie jeszcze nie dotarłam) miniaturowego miejsca na mapie Polski. To Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce.Jest nieduży i dosyć skromny, ale makiety - wszystkie w skali 1:25 - ładnie i starannie wykonane.
Miniaturowa para miała zapewne wylądować na torcie weselnym, ale trafiła do cerkwi w Puchłach.
Dworek Gubernatora Grodzieńskiego w Białowieży, chyba najbardziej mi się podobał:Trochę detalu:


Jeśli kiedyś będziecie na Podlasiu (a warto!), to polecam :)

6 komentarzy:

 1. Dzięki za zdjęcia, bardzo ciekawe miejsce. Podoba mi się, że są to miniatury mniej znanych a nie mniej pięknych obiektów. W końcu ktoś wyszedł poza wieżę Eiffela i Sfinksa;)Dworek i cerkiew są po prostu świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że się Wam podoba :) I faktycznie, miłe jest w tym parku to, że jest tak całkowicie lokalny i regionalny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomniała mi się historia, kiedy raz w wakacje trafiliśmy przypadkowo do parku miniatur warmii i mazur. Wszędzie go reklamowali i jakoś tak po drodze na niego wpadliśmy. Zabulilismy 10 zł za bilet i wszystko byłoby ok gdyby nie okazało się ze większość 'miniatur' to były grafiki wydrukowane na minibanerze i wsadzone w ziemie :P Prawdziwych miniatur było może z 5 na jakieś 20. No nie licząc oczywiście 'Kręgu druidzkiego' - czyli piec zwykłych kamieni rzuconych na piasek ;> Niezapomniane przeżycia!

  OdpowiedzUsuń
 4. ¡Son preciosas! Gracias por las fotos. Un abrazo

  OdpowiedzUsuń
 5. W Hajnowce?? Mieszkam kilkanascie km od Hajnowki , hehe nie wiedzialam ze tam jest cos ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń