niedziela, 22 stycznia 2012

Stół z krzywymi nóżkami

Zrobiłam stół kuchenny dla Hildy.
Znowu trzy rodzaje drewna - sosna, bambus i balsa:
Blat miałam wcześniej, to część kolejnego mebelka, który pozyskałam razem z domkiem. Mebelek był oczywiście stołem, ale nie miał nóżek, w charakterze podstawy występował drewniany klocek. Ale sam blat ładny, więc go odłupałam i postanowiłam dorobić resztę.

Tytułowe krzywe nóżki (tu naprawdę dobrze widać, jak bardzo krzywe, ale co poradzić - nie mam żadnych specjalistycznych narzędzi, wszystko dziergane skalpelem), kolejne starcie z balsą:

I ostateczny efekt wysiłków:


Teraz stół schnie sobie po położeniu drugiej warstwy lakieru. Jak już wyschnie, pokażę go we wnętrzach :)

10 komentarzy:

 1. Wyszło super. Nogi bym jeszcze spróbowała wygładzić, bardzo drobnym papierem ściernym. Wiem, że balsa jest delikatna i bardzo miękka. Juz chciałam pytać jak zrobiłas blat, no ale jest w opisie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nóżki można wygładzić, choc tak ciosane wyglądają na bardzo stare (ja takie lubię najbardziej) :) Jestem pod wrażeniem pomysłowości, stół wyglada świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wygląda, fajnie wymyśliłaś z wykorzystaniem tego blatu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam za odwagę! Dla mnie profilowanie nóg to wyższa szkoła jazdy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba, tym bardziej, że mnie drzewo jakoś onieśmiela i nic a nic nie chce się mnie słuchać. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Nóżki trochę podszlifowałam, ale przy tak małych przedmiotach idzie to dość opornie. Na szczęście lakier nieco poprawił sytuację. Zdjęcia wkrótce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się doczekać, by go zobaczyć, gdy stanie już na swoim miejscu:) Nóżki wyszły bardzo fajnie. Podziwiam je tym bardziej, że zostały "wydziergane skalpelem":)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki! Stół niedługo już będzie w kuchni, na pewno. Odnowiłam też krzesła, więc pokaże od razu komplet :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zosia, niesamowita jesteś:)))

  OdpowiedzUsuń